iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max IP68 Sertifikası Ne İşe Yarıyor?

iPhone 11 ve  iPhone 11 Pro Max IP68 Sertifikası Ne İşe Yarıyor?

Tıpkı önceki iPhone XS ve iPhone X gibi, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max da toza ve suya dayanıklıdır. İPhone 11 Pro serisi, iPhone XS ile aynı IP68 derecesini ondan önce taşıyor. Buna rağmen, iPhone 11 Pro aslında şu ana kadar Apple tarafından piyasaya sürülen diğer iPhone’lardan daha iyi su direncine sahip.


iPhone 11 Pro IP68 Suya Dayanıklılı Ne İfade Ediyor ?

İPhone 11 Pro’nun IP derecesinin nasıl geliştiğini açıklamadan önce, ne anlama geldiğini bilmeniz önemlidir. ‘IP68′ deki IP kelimesi Koruma  belirtirken, ’68’ koruma seviyesini ifade eder. IP68, bir tüketici cihazının alabileceği en yüksek sertifikasyon seviyesidir.IP68’deki ‘6’ toz girişine karşı koruma sağlarken, ‘8’ sıvı girişine karşı koruma anlamına gelir. Her ikisi de mümkün olan en üst düzeydedir; bu, iPhone 11 Pro’nun bir tüketici cihazı için mümkün olan en iyi toz ve suya dayanıklılık arasında sunduğu anlamına gelir.

 

İPhone 11 Pro, 30 dakika boyunca 4m derinliğe kadar suya batırılabilir. Bu, iPhone XS serisinin aldığı  sertifika ise 2 metre derinliğe kadar geçerli. Bunun anlamı, iPhone’unuzu yanlışlıkla bir yüzme havuzuna bırakmanız halinde bile, sıkıntı çekmeden kurtulmanız için büyük olanak. Aynı durum IP67 / 68 derecesine rağmen birçok senaryoda sıvı hasarı ile sonuçlanan iPhone X ve iPhone XS için de geçerli değildi.

 

 

 

samibenliler

Bir Cevap Yazın