Netflix’te mutlaka izlenmesi gerek 10 film || Netflix’in en iyi 10 filmi

Televizyon popülerliğini yitirirken Netflix adlı portal son zamanlarda popülerliğini iyice arttırmaya başladı. Ve Netflix’te yer alan binlerce film ve dizi arasında sizlerde kayboluyorsanız. Bu yazımız tamda sizlere göre sizler için Netflix tarihinin en iyi 10 filmini sizler için derledik.

 

1-  ROMA   (IMDb: 7,9)

Oscarlı yönetmen Alfonso Cuarón, Meksiko’nun 1970’lerdeki siyasi kargaşa ortamında, bir evde hizmetçi olarak çalışan bir kadının canlı ve duygusal bir portresini sunuyor.

 

2 – Ulussuz Canavarlar      ( IMDb: 7,8 )

 

Ailesi iç savaş yüzünden paramparça olan Batı Afrikalı bir çocuk, paralı askerler birliğine katılmak zorunda kalır. O artık bir çocuk askerdir.

3- Rüzgâri Dizginleyen Çocuk    (IMDb: 7,5)

Bir fen bilgisi kitabından esinlenen 13 yaşındaki William Kamkwamba, Malavi’deki köyünü kıtlıktan kurtarmak için bir rüzgâr türbini inşa eder. Gerçek bir hikâye.

 

4- Black Mirror: Bandersnatch  (IMDb: 7,3)

1984’te genç bir programcı, karanlık bir romanı bilgisayar oyununa uyarlarken gerçekliği sorgulamaya başlar. Aklın sınırlarını zorlayan, birden çok sona sahip bir hikâye.

5- Sevdiğim Tüm Erkekler    ( IMDb: 7,3 )

Gizli aşk mektupları, âşık olduğu beş kişiye bir şekilde gönderildiğinde Lara Jean’in sakin lise yaşantısı altüst olur.

 

6- Okja  ( IMDb: 7,3 )

Dünya tatlısı dev bir yaratık ile onu büyüten Mija, hayvan hakları savunucuları, aç gözlü şirketler ve bilimsel etik kurallarının ortasında, çapraz ateşte kalır.

7- Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu ( IMDb: 7,3 )

Bu etkileyici dostluk komedisinde, engelli bir genç ve bakıcısı ilginç şeyler görmek için bir yolculuğa çıkarlar, fakat sonunda umudu ve dostluğu keşfederler.

 

8- Özel Hayat ( IMDb: 7,3 )

Çocuk sahibi olmaya çalışan kırklı yaşlardaki bir çiftin neredeyse tüm seçenekleri tükenmiştir. Ta ki ziyarete gelen üvey yeğenleri onlara yeni bir umut verene kadar.

 

9- Jadotvilli Kuşatması   (IMDb: 7,3)

Yaşanmış bir olaydan uyarlanan filmde, BM Barış Gücü adına Afrika’da görev yapan İrlanda askerleri, düşman kuvvetlerince kuşatılır ve karakollarını kahramanca savunurlar.

 

10- Önce Babamı Öldürdüler (IMDb: 7,2)

Kızıl Kmerlerin Kamboçya’daki ani yükselişi ve korkunç yönetimi sırasında, 5 yaşında bir kız yürek burkan bir hayatta kalma savaşı verir.

 

 

 

 

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir