Bu ayın ücretsiz Udemy kursları – 12 Mayıs

Hobileriniz ve çalıştığınız alanda kendinizi geliştirmek için internet üzerinden eğitim satın alabilirsiniz. Düzenli olarak hazırladığımız haftanın ücretsiz Udemy kursları serimize göz atarak daha fazla eğitime ücret ödemeden erişebilirsiniz.

 

Herhangi bir programlama dilini öğrenmeden önce yazılımı nasıl tasarlayacağınızı ve akışı nasıl oluşturacağını belirlemelisiniz. Bu sebepten dolayı programlama için algoritma önemli bir yere sahiptir. Algoritma eğitimin temeli ise akış diyagramlarından oluşmaktadır. Programlama konusunda kendinizi geliştirmek ve algoritma mantığını kavramak için buraya tıklayarak kursa kayıt olabilirsiniz.

 

Özellikle çocuklar için önerilen Scratch programı yazılım temellerinin kavranmasını ve robotik kodlamanın temelinin oluşturulmasını sağlamaktadır. Scratch ile kendi programınızı, oyununuzu yazabilir veya herhangi bir geliştirme kartı (arduino nano, arduino uno gibi) ile robotik kodlamaya giriş yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak eğitime kayıt olabilirsiniz.

Haftanın ücretsiz Udemy kursları arasında en çok tercih edilenlerden 3 boyutlu modelleme programı olan Blender. Blender, 3 boyutlu modelleme için en çok tercih edilen programlardan arasında yer alıyor. Blender ile 3 boyutlu ürün, karakter modelleme gibi işlemleri gerçekleştirebilir, animasyon oluşturabilirsiniz. Ayrıca mimari projelerde de kullanılabilen Blender programı eğitimine kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz.